Echipa de fotbal AS Dudeștii Noi, promovată de pe locul secund al Seriei I a Campionatului Județean „Promoție” în eșalonul imediat superior, a debutat cum nu se poate mai bine în actualul sezon competițional.

Echipa antrenată de Vali Miculescu s-a impus clar, pe propriul teren, în dauna fotbaliștilor din Sacoșu Turcesc, pe care i-a învins cu scorul de 4-1.

La pauză a fost 2-0 pentru fotbaliștii Dudeșteni, care au marcat în primele 45 de minute prin Raul Neagu (min. 20) și Alexandru Florea (min. 23).

După pauză a intrat în scenă Bogdan Steop, care a reușit dubla, în minutele 48 și 82.

Între cele două reușite ale lui Steop s-a intercalat golul de onoare al vizitatorilor, înscris de Simin Vilchinschi, în minutul 78, dintr-o lovitură de la 11 metri.

În etapa a doua, AS Dudeștii Noi, care face parte din Seria a III-a a Campionatului Județean, va juca tot pe teren propriu, duminică seară, de la ora 18, adversari fiind fotbaliștii de la AS Buziaș. (A.B.)

Close Menu
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

Instituții locale

Biblioteca comunală Dudeștii Noi

Calea Timișoarei, nr. 30

 

Biserica ortodoxă “Sfântul Dimitrie”

Calea Timișoarei, nr. 59

 

Casa de Cultură Dudeștii Noi

Calea Timișoarei, nr. 30

 

Școala Gimnazială

Calea Sânandreiului, nr. 5,

tel./fax 0256378011

 

Grădinița cu program prelungit

str. Poștei, nr. 9

tel./fax 0256378040

 

Grădinița cu program normal

str. Poștei, nr. 9

tel./fax 0256378040

 

Poliția

Calea Sânandreiului, nr. 22

tel./fax 0256378410

 

Pompieri

Calea Sânandreiului, nr. 22

tel. 0732790996 /0733660251

 

Poșta

str. Poștei, nr. 3

ADRESE OFICIALE

Cu ajutorul link-urilor de mai jos, puteți accesa site-urile următoarelor instituții publice:

  1. Consiliul Județean Timiș
  2. Regiunea Vest România
  3. ADR Vest
  4. Lista primăriilor din județul Timiș
  5. ATOP România
  6. Harta județului Timiș
  7. Centrul Regional și Transfrontalier de Prevenire și Intervenție în caz de Inundații

STRUCTURA CONSILIULUI COMUNEI ÎN MANDATUL 2012 – 2016

  1. Adrian-Leonida CAPSALI
  2. Gheorghe CHIRVASITU
  3. Rodica CONDEESCU
  4. Maria GAŞPAR
  5. Ion GOŞA
  6. Marius-Loredan IENCI
  7. Marcel-Lucian IENCI, înlocuit de Maria CÎRJĂ
  8. Petre NEGRICIOIU, înlocuit de Simona-Mihaela SLATINA
  9. Tamara-Rodica NIŢĂ
  10. Ecaterina RÎPĂ, înlocuită de Ion BELBA, înlocuit de Constantin PREȘEA
  11. Grigore-Bogdan RIŞCO

STRUCTURA CONSILIULUI COMUNEI ÎN MANDATUL 2008-2012

  1. Ion BELBA
  2. Gheorghe CHIRVASITU
  3. Elena FLOREA
  4. Ion GOȘA
  5. Marius-Loredan IENCI
  6. Marcel – Lucian IENCI
  7. Gheorghe NEBUNU
  8. Tamara-Rodica NIȚĂ
  9. Olimpia-Iuliana POROJAN
  10. Ecaterina RÎPĂ

STRUCTURA CONSILIULUI COMUNEI ÎN MANDATUL 2004 – 2008

  1. Hristu MITA
  2. Constantin JULA, înlocuit de Tamara-Rodica NIȚĂ
  3. Petre NEGRICIOIU
  4. Ion GOȘA
  5. Ion BELBA
  6. Petre ZEGHEANU, înlocuit de Gheorghe NEBUNU
  7. Constantin PENEA, înlocuit cu Dumitru Cuza
  8. Gheorghe CHIRVASITU
  9. Rodica CONDEESCU
  10. Elena FLOREA
  11. Marius-Loredan IENCI